“Zayıflamak İçin Biberiye Çayı İçin”


Biberiye Çayı

“Zayıflamak İçin Biberiye Çayı İçin” bu başlığı ben uydurdum, biberiye bir akdeniz bitkisi, çam ağacına benzeyen bir yapısı var ve zayıflamanıza yarıyor! Akdeniz bitkisi ve çam ağacına benzediği doğru ama zayıflatır mı? Arabınızın deposunu doldurdunuz ve 1000 km yol yapacaksınız, kaç kilometre hızla gittiğinize bağlı olarak yakıt tüketecektir. Eski bir araç ise yağ da yakacaktır, yakıta ek olarak yağ da almanız gerekebilir. Bir de şöyle bakalım, aracınızın deposu dolu ve garajda duruyor hiç hareket etmiyor, yakıt sarfiyatı ne olur? Azalır mı? Bu kadar basit, hareket etmeyen araç yakıt tüketmez, hareket etmeyen insan zayıflayamaz, siz bakmayın şu zayıflatır bu zayıflatır programlarına ve yazılarına, bu tip içerikler sitelerine bir tık klik alıp reklam verene, sitemiz bu kadar tıklanma şu kadar ziyaretçi alıyor diyebilmek için yapılıyor, beni başlığım gibi, ne alakası var başlıkla içeriğin, websitesinin organik olanını tercih edin:) Yoksa zayıflayamazsınız. Zayıflamanın oturduğumuz yerden bir formülü olsaydı keşke, yok öyle oturduğun yerden zayıflamak.

Biberiye bitkisini elleriyle toplamış bir amcadan aldım bir demet, ufak ufak kıyar salatalara kullanırım diye, sonra aklıma sıcak suya bırakıp demleme fikri geldi, limonsuz olmaz tabi, ben böyle yaptım. İnternette sayısız faydasından söz ediliyor, söz edenleri tanımıyorum, tanımadığım için de güvenmiyorum, sadece doğada yetişmiş bir bitki, sürekli olmamak şartıyla arada bir demlenir içilir ve de tecrübe edilir, bana tadı güzel geldi, sanki suyu daha içilebilir hale getirdi, benim deneyimim bu, için demiyorum, içmeyin de diyemem ama bulursanız deneyebilirsiniz.

Not: Bitkiler hakkında ayrıntılı bir kaynak eksikliği var, bu konuda uzman bir üniversite Türkiye’de yetişen bitkileri inceleyip yorum yapmadan içindeki maddeleri, esans, yağ ve diğer vitamin değerlerini açık şekilde yayınlasa ne güzel olurdu, doktor ünvanıyla köşe yazıp reklamlarda oynayan kişilerin etik olmayan bu düzeninden kutulsak keşke…

2017 yazına kadar zayıflamayı kim düşür ki, havalar soğudu biraz yağlanmak iyidir:)

Kendinize iyi bakın.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s