Hakkında

Herkese Merhaba,

Çocukken çiğ yufka, köfte harçı ve birçok tencere dibi sıyırmışlığımız var. Büyüdük ve mutfağı kadınlara bıraktık, ne istiyorsak önümüze geldi ya da ne getirdilerse yedik, karşılığında alışverişi yaptık, çıkan çöpleri attık, makinaya tabak dizdik veya yıkanmışları dolaba dizdik, eyvallah. Ama artık işin mutfağına girme zamanı geldi ve ben girdim hadi siz de gelin.

İşe, önce hazır çorbaları ve işlem görmüş ne varsa önce hayatımdan sonra buzdolabından çıkarmaya başladım. (Bu satırları yazarken ilk zeytinyağlı yemeğimi yaktım) Dolapta dekor amaçlı duran ne kadar çok kullanmadığımız hazır gıdalar olduğunu fark edince önce kendime kızdım, talepkar olduğum için kendimi suçladım. Simdi buzdolabı işlenmemiş gıdalarla dolu. Neyin mevsimiyse dolapta o var. Mayıs ayındayız Aralık ayının sebzesini talep etmiyorum. Ayrıca nasıl besleneceğim konusunda epeyce bir okuma yaptım, tabi öncesinde bir doktora gidip genel bir bakımdan geçtim:) Kendim hakkında biraz fikir sahibi olunca ne almam gerektiğini yani ne yemem gerekiyor ne yemesem önemli değil, neyi asla yememem lazım bunları gördüm!

Şimdi geldik işin en önemli kısmına yemek pişirmeye, iyi güzelde yemekleri nasıl pişireceğiz? Ben sırrı çözdüm, size bu sırrı verim, tek yapmanız gereken şey ilgi evet ilgi. Sebzelerle konuşmaya başlayın, onları sevin, nereden geldiklerini sorun ve bağ kurun ve asla yüksek ateşte sebzeyi öldürene kadar pişirmeyin. Bu benim düşüncelerim, aşçı değilim sadece hislerim bunu söyletiyor. Kendim için yaptığım yemekleri çok yakında burada tarifleriyle ve fotoğraflarıyla beraber yayınlamaya başlayacağım, öncelikle mutfağa girmek isteyen erkekler takibe başlasın:)

Sosyal Medya Tesisleri:

Youtube: https://goo.gl/qvZJSm

instagram: https://goo.gl/tdK72h

Twitter: @erkekadamyemeky

Fotoğraflar: https://goo.gl/XpHRjT

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s