AMARANT Nedir? Nasıl Yenir?


Amarant nedir? Nereden çıktı bu amarant? Diğer adıyla horozibiği, buyrun ne istemiştimiz? Ben bir porsiyon horozibiği alayım… Amarant tıpkı keten tohumu gibi bir tür tohum, çokça çeşidi var. Tohum yemek moda, biz modadan geri kalır mıyız? Kalmayız diye binlerin bağırdığını duyuyorum, binler mi? Hadi canım yılda aylık ortalama 200 kişinin okuduğunu biliyoruz kimi kandırıyorsun? Kendimle konuşmayı bir kenara bırakıp anlatalım ne yaptığımızı. Size amarantla ilgili havalı bilgileri internetten toplayıp satsam olmaz, satsam ne demek yahu, blog yazmayalı ben iyice kabalaştım, düzeltiyorum, “bilgileri internetten toplayıp sunsam olmaz” şeklinde düzeltelim. Bence merak eden araştırsın. Aşağıya bir kaç link bıraktım. Ben amarantın tatlısını yaptım, benden sonra yapan olur mu bilmiyorum ama deneysel mutfağımda saçlamaya başladığımdan bu zamana kadar süre içinde ilham verdiğimi biliyorum, en azından fotoğraflarımla altına tarif uydurup yayınlayan içerik paylaşıcıları ya da içerik avcıları var, demek oluyor ki doğru yoldayız, takip ediliyor ve kopyalanıyorsak iyi yaptığımızı gösteriyor deyebilir miyiz? İşte böyle ne yazacağını planlamazsan aklına geleni yazarsın. Yazmıyorum amarantla ilgili buraya kadar:)

Amarantın tadını bilmiyorum, patlattım verdim şurubu koydum avokadonun üzerine güzelce yedim. Merak edenler videosunu var kanalda izleyebilir.

Bunu yaparken Daron Acemoğlu‘nun “Uluslar Düşerken” isimli kitabını okuyordum. Amarant yapacaksanız ve okumayı seviyorsunuz bu kitabı tavsiye etmiş olalım.

Amarant Kaynakları:

Amarant 1

Amarant 2

Afiyetle.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s