ŞekerSiz, SütSüz, YumurtaSız, SSS.


Efendim havalar soğuyacak, biz de ısı üretmek için daha çok enerjiye ihtiyaç duyacağız, ihtiyaçtan fazla enerji alırsak bize kilo olarak geri dönecek. 2021 yılının Mayıs ayında kilolarımızla kavga edip zayıflamak kalori hesabına gireceğiz. Ben kilolara bakmıyorum diyorsanız bir şey diyemem. Kilo çözülür, sizi sağlığınıza dikkat edin. Mümkünse az temas, maske ve mesafe zaten şart. Önemli olan bağışıklık sistemi. Bitkisel ağırlıklı beslenin ne olur. Hollanda ve Japonya’da kuş gribi hortladı, sakın ben tavuk yemiyorum diye avutmayın kendinizi şu süt ve süt ürünleri dahil tüm hayvansal gıdalardan uzak durun.

Kasım tatlımız “Trabzon Hurması”, adını nereden almış bilmiyorum ama bir iddiaya göre Fransızlar getirip Hatay’a dikmiş ve adına “Fransız İnciri” denmiş. Bir başka ismi ise “Cennet Hurması”, “Japon Hurması” ve “Akdeniz Hurması” diye isimlendiriliyor. Siz hangisini beğenirseniz.

Fazla uzatmayalım tarif uzun sürecek hemen yazmaya başlayalım:

İlham malzemesi: Kakao ve Hurma

Yapılışı: İki hurma bir tatlı kaşığı kakao ve parlayarak 2 dakika karıştır ve 1 saat dinlendir ya da soğut. Böyle sağlıklı ve lezzetli puding yediğinde bana görüşlerini iletmeyi unutma.

Sağlıkla kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s