2018’nin Son Yazısı


Sevgili dostlar, 2018 yılından beklediğiniz ne gerçekleşti? 2019’dan ne bekliyorsunuz? Ya da hedeflerinizde hangisine ulaştınız ya da ulaşamadınız? 2018 daha mutlu geçti mi? Evi küçültüp eşyaları azaltınız mı mesela, kilo verip bir beden küçüldük mü? İşi gücü bırakıp istediğimiz bir şehre yerleştik mi? Borçları sıfırlayıp daha hafif bir bütçeyle yaşamaya başladık mı? Bekarlar evlendi mi? Evliler ebeveyn oldu mu? Para biriktirenler ev aldı mı? Çevreye daha duyarlı olduk mu? Bir ağaç ekebildik mi? Hedeflediğimiz kadar kitap okuyup müzik dinleyebildik mi? Bir konsere gidebildik mi? Ya tiyatro? Bir hobi edindik mi? Yeni bir şey öğrendik mi? Kamp kurduk mu? Tatil yapabildik mi? Hiç tanımadığınız birine selam verdik mi? Günde 10.000 adım atabildik mi? Hayır demeyi öğrenebildik mi? Bir gün gönüllü bir işte çalışabildik mi? Maç dışında hangi sporla ilgilendik? Şiir ezberledik mi? İyilik yapabildik mi? Yardım isteyene yol gösterdik mi? Açım diyenin karnını doyurabildik mi? İşimizi layıkıyla yaptık mı? Emeklerimizin karşılığı aldık mı? Emek harcayanlarını hakkını ödedik mi? Bir başkasının hakkı geçti mi? Hakkımızdan fazlasına el uzattık mı? Yaya geçidinde durup yayalara yol verdik mi? Bayramda büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öptük mü? Tohumdan çiçek yetiştirdik mi? Pilav yapmayı öğrendik mi? Pazar çıkıp turşuluk lahana aldık mı? Pazardan peynir, marketten sebze almayı bırakabildik mi? Bir gün boyunca düşünmeye vaktiniz oldu mu? Kendiniz için bir gün izin alabildiniz mi? Başkası için bir gününüzü feda ettiniz mi? Yeni bir şehir gördünüz mü? Diş tedavilerinizi yaptırdınız mı? Dergi aboneliğiniz oldu mu? Sosyal medya alışkanlığınızdan şikayet ettiniz mi? Paylaşımlarına kızdığınız oldu mu? Kıskandığınız? Yerinde olmak istediniz kişi oldu mu? Kader deyip hayıflandığınız? Küstüğünüz? Barıştığınız? Birine yemek ısmarladınız mı? Boş bir pota bulup basket attınız mı? Halı saha maçına çıktınız mı? ………………………………….

Beklentileriniz senelerden mi yoksa kendinizden mi?

Z raporu aldım:) 2018 yılında 4989 görüntülenme, 3209 ziyaretçiyi ulaştık, “mecralar için küçük insanlık için büyük adım” gibi kocaman laf edip böbürlenmenin bir alemi yok.

En çok okunan ilk üç sıra şöyle:

1- Hastalık Yönünden Ari İşletme Nedir

2- Zerdeçallı Nohut

3- Yoğurt Yapacaksınız Ama Maya Yok

Başvurular (Gelen trafik kaynakları)

1- Arama motorları

2- WordPress Android App

3- Pinterest

Ülkeler

1- Türkiye

2- ABD

3- Almanya

Üç bin kişinin üzerinde blogu okumuş herkese teşekkürler, 3 kişiye ilham verdiysek ne mutlu, katkı sunan, buralarda muhabbette olduğumuz herkese şükür. Yeni yılda herşey gönlünüzce olsun. Mutlu ve iyi bir sene olsun. Sevgiyle kalın dostlarım. Sonuna kadar okuyan olursa bende yeni yılımın kutlanmasını isterim:) Kutlamak isteyen beğenebilir.

Seneye buralarda buluşmak ümidiyle…

2 Comments Kendi yorumunu ekle

  1. Toygun dedi ki:

    Serdar & Şebnem mutlu yıllar dilerim

    Beğen

  2. Burcu dedi ki:

    Mutlu ve iyi seneler:)

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s