Kivi Kuşu ile Enginar


Enginar tariflerine devam, evet mevsimi geçti ama modası devam ediyor. Enginarı sade olarakta yiyebiliriz ki ben yerim. Enginarın faydasını artık sokakta kime sorsan bilir durumda ve sofraya verdiği çeşitlilik açısından da önemli bir seçenek olduğunu kabul edelim. ister yemek öncesi ister yemek sonrası isterseniz de ara öğün olarak değerlendirebilirsiniz. Ben genelde sabahları tercih ediyorum, klasik kahvaltıya alternatif iyi oluyor ve biraz olsun asidik kahvaltıya ara vermiş oluyorum. Yumurta ve süt ürünleri genelde asidik olduğu için mideyi şaşırtmak iyi oluyor, denemeniz tavsiye ederim. Hem haftaya değişik bir başlangıç yapmak adına iyi bir seçenek olabilir. Bir günümüz diğeriyle aynı ise yaşamış sayılmıyoruz mu bilmiyorum ama değişiklik iyi oluyor.

Enginarı limon, zeytinyağ ve su gibi malzemelerle haşlıyorsanız işiniz kolay, enginarın rolü daha çok yardımcı olmak gibi, asla ön sırada rol almak istemeyen mütevazı bir duruşu var sanki, bu yüzden yanına ekleyeceğiniz ne varsa uyum içinde oluyor. Kivi çok güzel oldu, zeytinyağlıyı meyve ile birleştirmek fikrini sevdim, badem, ceviz ve maydanoz eşliğinde güzel oldu, denemeniz tavsiye ederim.

Bir meyveye isim verecek olsanız ne yapardınız? Neye benzediğine bakar mıydınız? Anavatanı Çin, adını Yeni Zellanda veriyor, kivi kuşuna benzediği için bu meyveye kivi adını veriyorlar. Gereksiz bu bilgi ne işinize yarar bilmiyorum ama paylaşmak istedim:) 

Herkese iyi haftalar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s