Hızlı Yemek Nasıl Yapılır? Acele İşe Şeytan Karışır Mı?


Sekiz dakikada yemek yapılır mı? Yapılır dostlar bal gibi yapılır, sıcaklar çoşmuş, gölgede sıcaklık 40 derece olmuş, mutfakta sıcaklık 55 derecelere gelmiş, o an sıcaklıkta buharlaşıp uçmak istemiyorsak hızlanacağız:) Aceleyle tencereye malzemeleri atıp mutfaktan kaçacağız, arkamıza bakmadan, mesafe önemli değil, tencereye uzak olasanız bile fırlatın içine, az hareket hızlı çözüm… Pişme süresine göre evde ayaklanmış eş, koca, kuzen kim varsa “gelirken şu yemeğe bakar mısın” diye seslenin.

Ah benim şu klima karşıtlığım… Kendimi buzdolabına kapatacağım sonunda. Şaka bir yana ben pek sıcak ve soğuktan şikayet etmem, kışın romatizma, yazın pişik ve isiliklerle uğraşsam bile, kimseye etmem şikayet… Ama bu kadarı fazla, şikayet ediyorum size dostlar, hava çok sıcak. Klima kullanmıyorum, bisiklete biniyorum, arabam yok (motosiklet var:)) Çöpümü ayrıştırıyorum… Mevsimlerin olumsuz değişimine katkı sunmuyorum, şikayetim bundandır dostlar, yoksa sıcak soğuk ne fark eder, şükür ki dört mevsim yaşıyoruz, her yanımız deniz, her yanımız doğa…

Tarife geçiyorum, sıcaklardan dolayı tarz değiştirdim, kocaman doğramaca ve hepsini tencereye atıp kaçmaca tarifi bu.

Domates, soğan, kabak, patates, baharatlar; kimyon, zerdeçal, karabiber, tuz, kırmızı pul biber ve zeytinyağ, bulunduğun yerden tencereye fırlat ve mutfaktan kaç, ayaklanmış birine “gelirken yemeklere bakar mısın” de ve piştiyse afiyetle ye.

Sonuç nasıl oldu: Yaptım oldu, basit ol, sıradan ol, işin bütün lezzeti basit olmaktan geçiyor.

Sevgiyle kalın dostlar, serin kalın, serinkanlı olun, serin yerlere gidin, esen kalın.

Video severler için video linki: Hızlı Yemek Nasıl Yapılır? Acele İşe Şeytan Karışır Mı?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s