Plastik Yemek!


En son ne zaman plastiğe dokunduk? Ben daha bugün dokundum, dokunmanın ötesinde ağzıma dayadım, dudaklarımla tadına baktım, hepimiz plastiğin tadını biliriz, bilmeyen kaldı mı? Sanmam… Nasıl kurtulacağız bu plastikten? İki sene önce mutfakta çöp torbası dışında plastik bırakmadım, cam şişe damacanaya geçtim fakat dışarıda? Dışarıda yemek yediğim zaman işletmenin sattığı su markasını soruyorum, bin çeşit yemeği olan ama bir çeşit su satmak için yemin etmiş işletmelere çok kızıyorum o ayrı konu ama hiç olmazsa cam şişeye geçmeleri güzel. Atık toplama ve çevre konusunda sınıfta kaldığımız aşikar, herkes bireysel olarak elinden geleni yapmalı diye düşünüyorum.

Temizlik malzemesi kullanıyoruz ama hangi temizlik malzemesi? Haberin devamı için tıkla.

Bu hafta Duyduklarım Gördüklerim şöyle:

Mönüde arsenik var, yemek isteyen?

Prof. Meharg “Bebekler için pirinç patlağı ve pirinç gevrekleri yaygın olarak tüketiliyor. Bu araştırma, piyasada satılan bebek krakerlerinin dörtte üçünün izin verilen oranın üzerinde arsenik içerdiğini ortaya çıkardı” diye konuştu. Haberin devamı için tıkla.

Mönüde alüminyum var, yemek isteyen?

Depresyon, halsizlik, alzheimer, parkinson, kas ve eklem ağrıları, kansızlık, kemik erimesi, kısırlık, böbrek yetmezliği gibi sonuçlar doğuran ağır metal zehirlenmesinin sebeplerinden bir tanesi de alüminyum folyo mu? Haberin devamı için tıkla.

Bizde dönerciler çarşısı var, Venedik’e gitmeden önce düşün!

Dönerin ağır kokusu ve görünümüyle kültürlerine zarar verdiğini savunan Venedik Belediye Başkanı Massimo Cacciari, kentin tarihi bölgelerinde yeni dönerci ve pizzacı dükkanı açılmasına izin verilmeyeceğini duyurdu. Haberin devamı için tıkla.

Aydın’da 5 ton kaçak domuz…

Farkında mısınız bilmiyorum ama son günlerde at, eşek ve domuz etine yönelik baskın haberleri medyada sıkça yer almaya başladı. Haberin devamı için tıkla.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s