“Kahraman Bakkal Süper Markete Karşı”


Atıştırmalık

Ekşimayalı ekmek, yıllar var ekmek almayalı, yemeyeli diyemiyorum çünkü ev dışında karşılaşırsam alırım bir dal:) Ekşimayalı ekmeği de sık olmamakla beraber yemeğe başladım, sürekliliği olacağını sanmıyorum ama… Neyse geçelim mi tarife yoksa bir anı anlatayim mi? Hadi anlatayim toplanın.

Pazara çıkmaya başladığım çocuk yılları, pazar dönüşü para arttı ve içimden harcamak geldi, karpuz yeni çıkmış. Kesmece, ve kesilmiş olarak kamyonet kasasında duruyor, şöyle alıcı gibi yanaştım, kilo fiyatını görünce adama, bana yarım kilo karpuz dedim, adam gözlerini kocaman belertip, peynir mi bu dedi, kısık sesle yooo değil dedim, baktım vermeyecek döndüm gittim. Para bana kaldı, sonra anladım kaç kilo gelirse kilo fiyatıyla çarpacak ve kesilmemiş karpuz fiyatı çıkacak ortaya:) Kesmece konusunu da anlamış oldum… Meğer karpuzu kesip kelek olup olmadığını göstererek satıyormuş:) Şimdi benim yarım kilo istediğim, karşılığında peynir mi bu diyen amca yaşıyor mu acaba? Yaşıyorsa marketten bir dilim alıp ona götürüp, bak karpuzcu abi, sen bana yarım kilo vermedin ben sana bir dilim karpuz getirdim, sen o zaman bana kesip verseydin yeni iş modeliyle daha karlı iş yapacaktın… Ben şimdi yarım kilo alıyorum sen ne yapıyorsun?

Patlıcanların önceden fırınladım, ekmeğin üzerine sarımsaklı domatesi serdim, sonra patlıcanları yatırdım üzerine, son olarak ezine peynirini koydum verdim fırına, bu kadar, nasıl oldu, patlıcanlar daha kalın olacaktı, idare eder gibi oldu, yuttuk gitti. Herkese iyi pazarlar, tok kalın, dost kalın, sevgiyle kalın.

Östrojen hormonu taklidi yapan ve erken ergenliğe sebep olan kimyasallar konusuna giriş yaptım, youtube kanalımda, hem atıştırmalık hem konuya girizgah, merak buyuranları beklerim.

Not: “Kahraman Bakkal Süper Markete Karşı” ismi usta Ferhan Şensoy’un bir oyunudur, karpuzcu abinin düştüğü duruma atıf olarak kullanılmıştır. Ustaya selam olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s