Zehirsiz Limonata (Şekersiz)


Zehirsiz Limonata

Zehirsiz limonata nedir? Zehirli limonata olur mu? Olur… Şeker denilen zehiri her alanda alıyoruz maalesef, gerçi şimdi şeker pahalı ya fruktoz ya da yapay tatlandırıcılarlar tüketiyoruz. Bu maddeleri bünye tanımıyor, farkında değiliz ama büyük savaş veriyor hücreler bu tip zehirleri atabilmek için… Yeterince korktuysanız tarife geçeyim. Ben şekersiz çay içemem, bir dilim ekmek yemeden doyamıyorum gibi bahaneler üretenler siz gidin ambalajlı yiyecekler içecekler tüketin bloğumu zehirlemeyin:) Amma atarlandım ama…

Şanslıyız ki misafirliğe gittiğimiz yerde limon ağacı vardı, ben limonun bu kadar güzel koktuğunu bilmiyordum, öğrenmiş oldum. Zeynep’e söz vermiştim limonata yapacağım diye, bu tarif, takipçim olan Zeynep ve yeğenim Ceylan’a gitsin, yorum yaparak katkı sağladıkları için de kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum.

Limonları rendeledim ve suyunu çıkardım, zehir yerine bir kase kavun hazırladım, hepsini parçalayıcıya atıp birbirleriyle dost yaptım 🙂 Buz ekledim tabi, son olarak da maden suyunu (maden suyu ile soda farklı şeyler, maden suyu doğal yeraltından çıkar soda denilen gazlı içecek sudan üretilir) çalkalayarak limonataların üzerine boca ettim 🙂 Süsleme kısmı: rende limonları ve evde yetiştirdiğimiz fesleyenle sunuma ve servise hazır. Zehirsiz hayat ne güzel… Nasıl oldu, çok güzel oldu, elime sağlık, siz de yapın sizin de elinize sağlık olsun, geçmiş bayramınızı kutlarım, büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim.

Ben okumayı değil de izlemeyi seviyorum diyenler için: YouTube kanalıma ABONE olmayı unutmayın, beğenin paylaşın büyüsün sevgimiz:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s